
iPad Pro 12.9 -2018 LCD w digitizer Original new POP, black
Beskrivning
Original New Pop LCD-skärm som är kompatibel med iPad Pro (12.9 -2018 A1876/A1895) med digitizer, svart.
Original POP står för "put out from production" och är helt nya originalskärmar, samma som Ap använder. Eftersom de har ett jämförelsevis högt pris är det inte skärmar som passar alla verkstäder/butiker. De här skärmarna rekommenderar vi till kunder som vill sätta kvalitén i fokus istället för priset.
Det här är den bästa kvalitén som går att få tag på. Skillnaden mot "pulled" skärmar (avtagna från nya telefoner) är att de avtagna kan ha små repor på insidan, limrester och liknande. Det är väldigt få som säljer den här typen av skärm, vilket beror delvis på priset och delvis på att den inte är lika lättillgänglig som andra originalskärmar på marknaden.
OBS: Denna produkt behöver ligga i press för att säkerställa att limmet inte släpper, vilket är vanligt för iPads. Efter byte, lägg produkten i press någon timme innan ni lämnar ut till kund.
Mer information
Product Name | iPad Pro 12.9 -2018 LCD w digitizer Original new POP, black |
---|---|
SKU | 7638 |
Manufacturer | Ap original |
Short Description | Original New Pop LCD-skärm med digitizer för iPad Pro 12.9 tum. |
Description | Original New Pop LCD-skärm som är kompatibel med iPad Pro (12.9 -2018 A1876/A1895) med digitizer, svart. Original POP står för "put out from production" och är helt nya originalskärmar, samma som Ap använder. Eftersom de har ett jämförelsevis högt pris är det inte skärmar som passar alla verkstäder/butiker. De här skärmarna rekommenderar vi till kunder som vill sätta kvalitén i fokus istället för priset. Det här är den bästa kvalitén som går att få tag på. Skillnaden mot "pulled" skärmar (avtagna från nya telefoner) är att de avtagna kan ha små repor på insidan, limrester och liknande. Det är väldigt få som säljer den här typen av skärm, vilket beror delvis på priset och delvis på att den inte är lika lättillgänglig som andra originalskärmar på marknaden. OBS: Denna produkt behöver ligga i press för att säkerställa att limmet inte släpper, vilket är vanligt för iPads. Efter byte, lägg produkten i press någon timme innan ni lämnar ut till kund. |